VÝMENA ELEKTROINŠTALAČNÝCH ROZVODOV

Pôvodná elektroinštalácia starších bytov je v dnešnej dobe veľakrát nedostatočná, resp. nevyhovujúca (poddimenzované okruhy, prehorená kabeláž, priveľký odber), nakoľko staré hliníkové vodiče nie sú schopné zabezpečiť prevádzku pre dnešné moderné spotrebiče a zariadenia, aby pri ich preťažení neprichádzalo k ich prehoreniu, dokonca aj vzniku požiaru.

V starších bytoch je stav elektroinštalácie nemenný aj 30 a viac rokov. Takáto elektroinštalácia nedokáže bezpečne a spoľahlivo plniť svoju funkciu vzhľadom na nárast spotreby energie v porovnaní s minulosťou. V praxi je však časté, že ľudia pri rekonštrukciách kladú dôraz najmä na estetické hľadisko a na elektroinštaláciu ukrytú pod omietkami zabúdajú, resp. necítia potrebu ju meniť. Je však len otázkou času, kedy inštalácia zlyhá a my budeme musieť riešiť havarijný stav, ktorému sme mohli predísť.

Jediným riešením, ako tomu predísť, je včasná výmena elektrických rozvodov v byte. Pri rozsiahlejších rekonštrukciách odporúčame kompletnú výmenu elektrických rozvodov, ktoré spočívajú vo výmene elektrických kabeláže v celom byte. Tak isto je možné vykonať výmenu elektrických rozvodov len v rámci jadra, napríklad ak sa vlastník bytu rozhodne len pre rekonštrukciu bytového jadra, nakoľko práve v kuchyni je najvyšší odber elektrickej energie.

Výmena elektroinštalačných rozvodov

Všeobecne sa ale odporúča výmena elektrických rozvodov v celom byte, nakoľko pri hliníkových vodičoch nevieme presne povedať, kedy príde k ich prehoreniu. Hliníkové vodiče sú typické tým, že pri väčších odberoch, ktoré môžu spôsobiť dnešné spotrebiče alebo zariadenia, dochádza k ich poškodzovaniu, čo sa prejavuje vo forme ich zužovania a následnému riziku vzniku požiaru. Záleží aj od hrúbky aktuálnych vodičov.

Pozrite si typické problémy a riziká starej alebo poddimenzovanej elektroinštalácie

Čo všetko zabezpečíme pri výmene elektrických rozvodov?

 • výmena nových medených elektrických rozvodov v byte
 • osadenie nových vypínačov, zásuviek a krabíc podľa Vašich požiadaviek
 • výmena rozvodnej skrine s novými ističmi a prúdovým chráničom podľa aktuálnych noriem
 • výmena hlavného prívodného káblu od hlavného ističu po rozvodovú skrinku v byte
 • natiahnutie internetovej a televíznej kabeláže
 • zapojenie osvetlenia, podsvietenia kuchynskej linky a spotrebičov v nej

Ku každej novej elektroinštalácii dodávame revíznu správu a projektovú dokumentáciu.

Elektroinštalačné práce Senica

VODOINŠTALAČNÉ PRÁCE

„Nechajte si poradiť“

Pod vodoinštalačnými prácami sa rozumie výmena vodovodných rozvodov a odpadu v bytovom jadre, kuchyne, výmena radiátorov, plynového kotla. Pri rekonštrukcii bytu je vždy nevyhnutná výmena existujúcich rozvodov a odpadu vody.

Ešte pred samotným vymurovaním nového bytového jadra je potrebné si rozvrhnúť rozloženie kúpeľne, toalety, kuchyne a rozloženiu prispôsobiť aj výmery bytového jadra. Správne rozhodnutie o rozložení a umiestnení sprchového kúta, vane, vývodovc na pračku, batérii, kuchynského drezu a umývačky riadu je tou správnou cestou, ako si vybudovať domácnosť zodpovedajúcu Vašim požiadavkám a očakávanému komfortu. Nechajte si poradiť.

Čo všetko zabezpečíme pri vodoinštalačných prácach ?

 • zasekanie a natiahnutie nových prívodov vody, nového odpadu
 • osadenie podomietkového splachovacieho systému „geberit“
 • osadenie vane alebo sprchového kúta, batériových a pračkových ventilov
 • výmena starých radiátorov za nové
 • výmena a inštalácia plynového alebo elektrického kotla
 • zapojenie plynového sporáku, pračky, osadenie sprchového kúta
Kontaktujte nás