STIERKOVANIE A MAĽOVANIE

Základným znakom pekného bývania sú detaily, medzi ktoré rozhodne patria hladké steny bez škrabancov, rýh a prasklín. Najmä pri starších bytoch sa na stenách nachádza hrubá a nerovná omietka s množstvom starých náterov, čo spôsobuje jej praskanie. Ak chcete svoj byt premeniť na moderné a čisté bývanie, bude potrebné starý náter odstrániť a povrch vyrovnať pomocou stierky. Tento proces sa nazýva stierkovanie.

Pri kompletnej rekonštrukcii bytu, pri ktorej ste sa rozhodli vymeniť aj elektrické rozvody v byte, je stierkovanie nevyhnutné. Nakoľko vysekané drážky pre uloženie nových elektrických vodičov nemožno upraviť tak, aby neboli vidno. Stierkovanie tak isto rieši problém so zapáchaním stien, ktoré môže byť zapríčinené rôznymi faktormi (nedostatočné vetranie bytu a s tým spojený vznik plesní a baktérií, fajčenie v byte, dlhoročná prítomnosť starého a zatuchnutého nábytku v byte, atď.)

Stierkovanie je náročný proces, ku ktorému potrebujete trpezlivosť a prax. Najmä pri panelových bytových domoch býva častým problémom jemný pohyb panelov spôsobený ich rozťažnosťou, čo sa prejavuje popraskaním stien v spojoch panelov. Tu je nevyhnutné pri stierkovaní vložiť výstužnú sieťku, ktorá problémové miesta previaže a zabráni tak opätovnému prasknutiu. Samozrejmosťou je kvalitná príprava podkladu za použitia vhodného penetračného náteru.

Stierkovanie stien
Kontaktujte nás

Stierkovanie – postup v jednotlivých krokoch:

  • oblepenie okien, prekrytie nábytku
  • odstránenie starých náterov
  • vyrovnanie nerovností a dier (napr. drážok s novým elektrickým vedením)
  • olištovanie vonkajších rohov
  • príprava podkladu, vystuženie komplikovaných spojov, penetračný náter
  • nanesenie hrubozrnnej vrstvy stierky,
  • nanesenie finálnej vrstvy jemnozrnnej stierky
  • tmelenie vnútorných rohov a okien
  • brúsenie s citom pre detail
Kompletne rekonstrukcie bytov

Po dôkladnom finálnom vybrúsení stierky prichádza na rad maľovanie, ktoré vykonávame vždy minimálne v troch vrstvách. V prípade, ak ste sa rozhodli len pre rekonštrukciu bytového jadra a steny vo zvyšku bytu nie je potrebné stierkovať, je možné ich aspoň vymaľovať, čo im dodá nový vzhľad a čistotu.

Okrem stierkovania a maľovania stien Vám namaľujeme aj ďalšie veci, ako napr. sadrokartónové stropy, oceľové zárubne, radiátory alebo prívody k nim.

Práca so sadrokartónom