BÚRACIE A MURÁRSKE PRÁCE

Tieto druhy prác sú nevyhnutné takmer pri každej väčšej rekonštrukcii bytu, nakoľko bez nich nie je možné rekonštrukciu ani začať. Ide o prvé a častokrát najdôležitejšie fázy celkovej rekonštrukcie bytu. Či už máte záujem o kompletnú rekonštrukciu alebo len o rekonštrukciu bytového jadra, je viac ako pravdepodobné, že týmto prácam sa nevyhnete.

„Zabezpečíme všetko za Vás“

Potrebujete zbúrať a postaviť umakartové jadro, vysekať starý obklad a sanitu, vyrezať nový otvor pre dvere, zamurovať existujúci otvor, vymurovať novú priečku alebo šatník, posunúť priečku, odstrániť staré oceľové zárubne, vytrhať existujúce parkety alebo rozbiť starý nábytok ? Áno, aj s týmto Vám pomôžeme a k tomu sa postaráme o likvidáciu odpadu tak, aby ste nemali žiadne starosti.

Zmena dispozície bytu

Častým riešením ako zlepšiť existujúce rozloženie bytu je zmena dispozície bytu, pri ktorej najčastejšie dochádza v prípade, ak sa odstraňuje pôvodné umakartové jadro. Po jeho odstránení Vám pomocou ytongových tvárnic vymurujeme jadro presne podľa Vašich predstáv a tiež tak, aby sa čo najlepšie využil ponúkaný priestor.

Zmenou dispozície bytu sa rozumie napríklad aj zbúranie existujúcej priečky s cieľom otvorenia priestoru alebo práve naopak, vymurovanie novej priečky pre vytvorenie samostatného vstavaného šatníka. Ďalej je možné vykonať zmenu dispozície bytu tak, že z pôvodného napr. 2 izbového bytu je možné vytvoriť 3 izbový byt s tým, že z priestoru pôvodnej kuchyne sa stane „tretia izba“, pričom kuchynská linka sa umiestni do obývacej izby podľa trendu novostavieb. Samozrejme, nie každý byt je na takého riešenie vhodný. Aj tu sú však nevyhnutné búracie a murárske práce.

Čo všetko obsahujú búracie a murárske práce ?

  • vypratanie bytu (likvidácia nábytku), dverí, oceľových zárubní
  • zbúranie pôvodného umakartového jadra alebo priečky
  • vytrhanie starých parkiet ako aj prípadná likvidácia sute (škváry) nachádzajúcej sa pod nimi
  • likvidácia odpadu na zbernom dvore
  • vymurovanie nového jadra alebo priečky, vymurovanie šatníku
Kontaktujte nás